Časté dotazy
Rozdíl je poměrně velký. Depilace odstraňuje chloupky pouze z povrchu těla, epilace působí na vlasové folikuly, proto je efektivnější a trvalejší.
Odstranění chloupků s IPL metodou redukuje růst chloupků, permanentně je však neodstraňuje. Při použití této metody může docházet k otokům, začervenání pokožky, nebo hyperpigmentaci. Je potřeba také většího počtu opakování.
Laserová epilace využívající alexandrit nebo diodu umožňuje nastavit vždy pevnou vlnovou délku, což umožňuje zvolit ideální délku paprsku pro nejlepší absorpci melaninem (bez poškození pokožky). Výhodami laserové epilace je naprostá bezpečnost, přesnost a účinnost.
Laserová epilace pomocí vysoce kvalitních přístrojů je zárukou efektivního zbavení se nežádoucích chloupků. Je zde zcela vyloučeno podráždění, svědění, zarůstání, jako je tomu například u depilace voskem nebo žiletkou.
Při laserové epilaci je světlo laseru absorbováno pigmentem v chloupku. Tato světelná energie se vzápětí mění v energii tepelnou, která prochází chloupkem až do cibulky neboli folikulu, kde se chlupek tvoří. Intenzita tepelné energie folikul poškozuje a zastavuje tak další růst chloupku.
Celé lidské tělo se průběžně regeneruje a i poškozené se mohou časem obnovit. Laserová epilace tak není garancí doživotního zbavení se chloupků. Její výsledky vám mohou vydržet řadu měsíců a v některých případech i let. Chloupky už také nebudou vyrůstat v míře, v jaké vyrůstaly předtím. Časem ale bude třeba podstoupit i jednotlivé korektivní zákroky, které zajistí trvalost výsledku.
Laserovou epilaci můžeme provádět téměř na celém těle, pouze v místech, kde je akutní zánět se nedoporučuje. Nejčastěji jsou poptávány místa, jako jsou podpaží, horní ret, intimní oblasti, celé nohy.
Zde vždy záleží na konkrétní oblasti, horní ret lze ošetřit za pár minut, podpaží za 30 minut, na celé nohy je potřeba až 1,5 – 2 hodiny.
Vždy však doporučujeme před ošetřením zvolit konzultaci se specialistkou, aby posoudila, zda jste vhodná / vhodný k ošetření.
Vnímání bolesti je velice individuální.
Záleží na ošetřované oblasti a také na individuálním vnímání bolesti. Nejde o bolest v pravém slova smyslu, lze to spíše přirovnat k jemnému štípání. Díky integrovanému chlazení je laserová epilace opravdu bezbolestná.
Ano, epilaci nedoporučujeme podstoupit za následujících okolností:
- onemocnění srdce
- onemocnění štítné žlázy (v místě ošetření)
- kardiostimulátor
- onkologické onemocnění
- doba těhotenství či kojení
- tetování v dané oblasti
- infekční choroby a akutní formy oparu, akutní a chronické kožní nemoci;
- epilepsie
- poruchy srážlivosti krve
- keloidní jizvy
- kožní vyrážky
- zhoubné novotvary kůže;
- cukrovka v dekompenzované formě;
- alergická reakce jakékoli geneze v akutním stadiu v době zákroku; včetně alergie na UV-záření
Veškeré kontraindikace s vámi samozřejmě při našem setkání ještě dopodrobna probereme.
Před návštěvou je potřeba dodržet:
Vše vám důkladně vysvětlíme ještě při předběžné konzultaci, obecně se dá ale vyzdvihnout následující:
- před laserovou epilací není vhodné chloupky vytrhávat ani depilovat voskem či elektrickým epilátorem minimálně 4 týdny. Mohlo by dojít k narušení vlasových cibulek a snížit účinnost permanentního odstranění chloupků;
- chloupky na místě plánovaného ošetření můžete zastříhávat nůžkami, použít epilační krém nebo holit žiletkou;
- alespoň 2 týdny před zákrokem je třeba přestat brát antibiotika či některé jiné léky – to s vámi ještě předem včas probereme;
- před procedurou je vhodné odstranit make-up a deodorant;
- před ošetřením nedoporučujeme požití alkoholu;
- minimálně 2 týdny před ošetřením se vyhýbejte intenzivnímu slunění, soláriu a samoopalovacím krémům. V případě, že se sluníčku nelze vyhnout, je nutné používat ochranný krém s vysokým UV faktorem (50+), aby byla kůže v době ošetření co nejsvětlejší.
V den zákroku je nutno dodržet:
- neaplikujte na tělo žádné kosmetické přípravky s obsahem alkoholu;
- nechoďte do sauny, bazénu či solária;
- DANOU PARTII JE POTŘEBA OHOLIT ŽILETKOU 1 DEN PŘEDEM!!!
Uvelebíte se na pohodlném lehátku, danou partii natřeme hydrogelem a k pokožce vám budeme postupně přitlačovat laserové zařízení.Laser vydává energické pulsy, díky kterým klient cítí mírné štípnutí. Výhodou našeho laseru je zabudovaný chladící systém, který taktéž oblast pomůže znecitlivět a je tedy možné ošetřit i velmi citlivé partie.
Bezprostředně po epilaci je kůže většinou mírně zarudlá, několik minut může klient pociťovat palčivost nebo svědění, někdy i s mírným otokem. Bezprostředně po ošetření bývá pleť citlivá na dotek, zarůžovělá až zarudlá, do druhého dne se ale obvykle sama zklidní.
Péče o pleť po epilaci:
- nevytahujte spálené vlasové kořínky (k úplnému odumření vlasového folikulu jsou nutné 1-3 týdny), po 7-10 dnech samy vypadnou. Mezi ošetřeními je možné chloupky holit;
- je nutné vyloučit použití kosmetiky a jiných výrobků obsahujících alkohol, abrazivní látky;
- vyvarujte se masírování ošetřených oblastí 72 hodin po zákroku;
- vylučte jakékoliv intenzivní vystavení slunci (spálení) během 2 týdnů po zákroku;
- je zakázáno navštívit saunu nebo koupel po dobu 3 dní po odstranění chloupků, aby nedošlo k zánětu kůže;
- nedoporučujeme ani horké koupele či vystavování pokožky vysokým teplotám;
- pokud se epilace provádí během období aktivního slunce (létní období), musíte na ošetřenou oblast použít opalovací krém SPF +50.
- naneste na ošetřené oblasti krém Panthenol / Bepanten, pokud by byla pokožka citlivá;
- dva dny po zákroku se vyhýbejte i zvýšené fyzické námaze.
Kompletní laserová epilace dané partie si vyžaduje v průměru 6-8 sezení, oddělených intervaly 4-8 týdnů. Různé typy chloupků mají odlišnou dobu růstu a počet epilací závisí na typu chloupku a pokožky stejně tak, jako na genetických dispozicích. Dle vaší individuální situace vám doporučíme, kolik ošetření je potřeba k dosažení prvotřídního výsledku. Po skončení epilace se v budoucnu doporučují i korektivní zákroky – obvykle pak již stačí podstoupit zhruba 1-2 korekce ročně.
Pokud máte další specifické dotazy, neváhejte se zeptat.